DRŽAVNO PRVENSTVO ZA GLUHE U KUGLANJU

Bjelovar, Dana 21.04.2017. Godine je održano Državno Prvenstvo gluhih u kuglanju za muške - 2.Liga.

Uz domaćine Bjelovara su sudjelovali ekipe iz Nove Gradiške, Pule, Zadra, Slavonskog Broda i Splita.

Prvenstvo se održalo u gradskoj kuglanj Bjelovar s početkom 11 sati. Nakon odličnog starta za kuglače iz Nove Gradiške gdje smo pobjegli na 23 bodova te zadnja dva igrača koji su uz dosta truda i borbe su donijeli ekipi dodatnih 8 bodova. Gdje smo osvojili 31 bodova sa 3014 srušenih čunjeva.

KONAČNI POREDAK:

1. NOVA GRADIŠKA - 3014 srušenih čunjeva - 31. BOD
2. PULA - 3014 srušenih čunjeva - 28 BODOVA
3. BJELOVAR - 3022 srušenih čunjeva - 26 BODOVA
4. ZADAR - 2605 srušenih čunjeva - 16 BODOVA
5. SLAVONSKI BROD - 2546 srušenih čunjeva - 13 BODOVA
6. SPLIT 2 - 2432 srušenih čunjeva - 12 BODOVA

U našoj ekipi se istaknuo kolega Ivan Šimunović koji je napravio 550 srušenih čunjeva te je postao najbolji mladi igrač prvenstva te pokupio brojne pohvale od drugih ekipa i vrha Hrvatskog sportskog saveza gluhih. Neka nastavi i dalje trenirati i bit će još bolji rezultati te se nadamo da će biti pozvan u reprezentaciji Hrvatske za kuglanje.

S tim plasmanom smo ostvarili ulazak u 1. Kuglačku ligu. Gdje već razmatramo mogućnost održavanja domaćinstva u Slavonskom Brodu na kuglani Vijuš u 2019 godini.

S ovom prilikom želimo se zahvaliti igračima Športske Udruge gluhih Nova Gradiška na izvrsnom rezultatu na Drzavnom Prvenstvu gluhih - 2. Liga. Također se zahvaljujemo organizatorima Bjelovarskog sportskog saveza gluhih te Hrvatskom sportskom savezu gluhih na organizaciji te gostoprimstvu naše ekipe u Bjelovaru.

unnamed_1

unnamed_2

unnamed_3

unnamed_4

unnamed_5

unnamed_6

UNITAS WebRadio

R Winamp R WMP

R Real R Quik

HAV banner
AEM logo rad nakladnika

Suradnici

TZGNG logo

 baner.romski portal

 UDD logi

LUNA logo

LAG baner