Uspješno održan 17. Olimpijski festival dječjih vrtića

U organizaciji Dječjeg vrtića Nova Gradiška i HOO-a te pod pokroviteljstvom Grada NG, 3. je dana mjeseca svibnja održana, 17. po redu, Olimpijada dječjih vrtića.

Ista je okupila 240 malih sportaša iz svih naših vrtića: "Radost" NG, "Matija Gubec" Cernik, "Zvončić" Nova Kapela, "Bljesak" Okučani, "Vjeverica" Staro Petrovo Selo, "Maslačak" NG.

I ovogodišnja manifestacija održana je u ozračju prijateljstva, razumijevanja različitosti, far play borbi. Počela je svečanim mimihodom sudionika, a olimpijsku su zastavu ponosno unijeli u prostor stadiona NK "Sloge" gdje je natjecanje održano:Petra Stričić, Petra Nikolić, Magdalena Tomić, Luka Skuljanac, Stipan Bungić, Nora Vlaović.

Okupljene vrtićance-sportaše, njihove odgojiteljice, roditelje, djelatnike vrtića, sudce pozdravio je novogradiški gradonačelnik, svima poželio sreću i otvorio ovogodišnji 17. Olimpisjki festival dječjih vrtića. Uz njega su bili i njegov zamjneik i predsjednik Saveza športova NG Borislav Vidošić, kao i načelnik općine Nova Kapela Ivan Šmit, koji uvijek prati male natjecatelje na ovoj sportskoj manifestaciji, koja se, u kontinuitetu, najduže održava u Novoj Gradiški.

Uslijedila je prisega sportaša da će natjecanje provesti prema pravilima HOO-a, a u ime svih natjecatelja izgovorio ju je Fran Hak iz dječjeg vrtića "Radost" NG. Uslijedilo je paljenje olimpijske baklje, a nosili su ju štafetno Boris Žakula, "Radost" NG; Lucija Bićanić, "Matija Gubec" Cernik; Ema Ružičić , "Zvončić" Nova Kapela; Mario Delić, "Bljesak" Okučani; Daria Bušljeta, "Vjeverica" Staro Petrovo Selo; i Vita Prgomet, "Maslačak" NG, koja je, uz veliki pljesak svih sudionika i roditelja, kao uvijek vjerne publike, imala čast i upaliti.

Mali sportaši natjecali su se u trčanju na 50 m, a rezultati su slijedeći:

DJEVOJČICE: 1. Iris Marinović ("M.Gubec",Cernik); 2. Karla Bošnjak ("Maslačak" NG); 3. Katja Karakašić ("Vjeverica,SPS)

DJEČACI: 1. Fran Hak ("Radost", NG); 2. Vid Dubočanac ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Dario Grgić ("Bljesak", Okučani).

Bacanje loptice: DJEVOJČICE: 1. Antonia Mandušić ("M.Gubec", Cernik); 2. Marta Matičević ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Jovana Stojanović ("Bljesak", Okučani)

DJEČACI: 1. Mateo Dujmić ("Bljesak" Okučani); 2.Ante Lončar ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Domagoj Krpan ("Radost", NG).

SKOK U DALJ-DJEVOJČICE: 1. Petra Grgić ("M.Gubec", Cernik); 2. Mirta Glavčić ("Zvončić", Nova Kapela); 3. Petra Mihaljević ("Vjeverica" SPS)

DJEČACI: 1. Matija Ceranić ("Radost", NG); 2. Dorian Džebić ("Radost", NG); 3. Mateo Begić ("Bljesak", Okučani)

Štafeta 4x25m-DJEVOJČICE: 1. Stela Baković, Antonela Mikić, Nikolina Terzić, Ines Trčić ("M.Gubec", Cernik); 2. Mila Krizmanić, Tia Andrašević, Tena Juraković, Iris Lalić ("Radost", NG); 3. Izidora Glavičić, Leona Terzić, Vita Prgomet, Dora Orešković ("Maslačak", NG)

DJEČACI- 1. Dario Ivšić, Matej Kašljević,Matej Jelačić, Mario Delić ("Bljesak" Okučani); 2. Ivan Žakić, Patrik Maljić,Patrik Šimić, Juraj Bartolović ("M. Gubec, Cernik); 3. Emanuel Ciprić, Antun Pavković, Mario Šamal, David Hodak ("Vjeverica" SPS)

Mali nogomet- DJEVOJČICE: 1. "Matija Gubec", Cernik; 2. "Zvončić", Nova Kapela i 3. "Bljesak" Okučani

DJEČACI: 1. "Radost", NG; 2. "Zvončić" Nova Kapela i 3. "Maslačak", NG

Nagradu za FAR PLY osvojili su polaznici vrtića "Maslačak", NG, a ukupni pobjednici 17. olimpijskog festivala dječjih vrtića su polaznici dječjeg vrtića "Radost", Nova Gradiška.

Dj.olimpijada 2018.

Kao i svake godine Program je uspješno vodila odgojiteljica Teuta Tarbuk.

UNITAS WebRadio

R Winamp R WMP

R Real R Quik

HAV banner
AEM logo rad nakladnika

Suradnici

TZGNG logo

 baner.romski portal

 UDD logi

LUNA logo

LAG baner

AEM-logo-banner