Novogradiški rukometni veterani pobjednici Međunarodnog turnira u Novom Sadu (Razgovor sa Predragom Paurevićem i Petrom Vokićem)

Ovo je veliki uspjeh i ujedno promocija rukometa, ali i Grada Nova Gradiška. Tim smo povodom razgovarali s Predragom Paurevićem-Perom, predsjednikom Udruge rukometnih veterana grada Nova Gradiška.

Evo što nam je rekao:

Iz Novog Sada s međunarodnog turnira rukometnih veterana vratili ste se kao pobjednici. Što vam to znači kao ekipi posebno zato što kažu da je turnir u Novom Sadu jedan od najjačih u regiji?

„Tako je, vratili smo se kao pobjednici. Prijašnjih godina naša ekipa je uvijek bila u samom vrhu. Osvajali smo druga i treća mjesta nekoliko puta. I sami znate da na veteranskim turnirima nastupaju bivši vrhunski igrači od kojih neki mlađi veterani još aktivno pomažu svoje podmlatke u Klubovima. Ove godine osvojili smo prvo mjesto a da naslov bude vrijedniji nastupili smo u skupini 35+ iako velika većina naših igrača ima 45+ godina.

Turnir u Novom Sadu je zaista u top 3 turnira po veličini i snazi u ovom dijelu Europe. Mnoštvo odličnih ekipa dolazi odmjeriti snage na ovaj turnir... Mnoga poznata i slavna imena pojavila su se i ove godine te smo protiv njih i igrali.

Ekipa RVNG zaista je najveći promotor grada Nove Gradiške u regiji. Naši uspjesi, naša energija, naša prijateljstva i aganžman uvelike promiču Grad i dovode do poslovno-prijateljskih odnosa s mnogima. Najbolji primjer je Memorijalni turnir u Novoj Gradiski koji okuplja 25 ekipa koje popune sve smještajne kapacitete u gradu. Svi ti ljudi dolaze zbog nas, zbog dobrog rukometa, zbog starih prijatelja, druženja. Sve se to spoji u jedno i dobije se lijepa sportsko-prijateljska priča.

Što se tiče rezultata i plasmana mogu istaknuti da svi mi bivši sportaši volimo pobjeđivati. Svima nam je to u krvi. Onaj tko govori da je važno sudjelovati u dubini duše ipak želi biti najbolji. To je razmišljanje svakog sportaša. Važno je samo čuvati zdravlje protivnika i ne nanijeti nekome neku težu ozlijedu. Volimo pobjediti- MAKAR I U BELI !!!

Za sudjelovanje na turniru u Novom Sadu moram se posebno zahvaliti našim prijateljima iz ekipe Goražda koji nisu kao ekipa nastupali, ali su petorica nastupili za našu reprezentaciju (Šahinović, Hubjer, Sijerčić, Homoraš, Harbinja). Nama je to bila velika pomoć jer je naš proslavljeni član Mladen Ivanišević zbog operacije koljena bio spriječen.

Svi igrači trenutno su se zaželjeli odmora pa samim tim planiramo slijedeci turnir u svibnju kod naših susjeda i velikih prijatelja u Starom Petrovom Selu. Nadalje slijede Bjelovar, Tuzla, Goražde... nije nam lako...

Ovim putem se zahvaljujemo našim vjernim sponzorima i prijateljima Kluba, našem gradonačelniku Vinku Grgiću i Savezu sportova koji prepoznaju naš rad i svojim donacijama pomažu rad udruge.

 

Ponešto i o domaćinima

Rukometni klub „Novi Sad 021“ nastao je i osnovan 2006 godine i nastavio je rad dotadašnje uspješne sportske rukometne sekcije tvrtke „Rafinerije Novi Sad“ pod čijim su imenom ranije i nastupali na turnirima veterana i lige Naftne industrije-rekao nam je Petar Vokić-Peka, sportski direktor Kluba.

Dodao je i slijedeće:“ Naravno zbog poznate situacije kako u društvu tako i u tvrtki odlučili smo se osnovati naš klub pod imenom ,, Novi Sad 021 ".

U tom vremenu od kraja 90- tih pa do našeg osnivanja 2006. godine postojalo je jako malo turnira za veterane .Posjećivali smo Tivat koji je u to vrijeme preuzeo ulogu čuvenog turnira iz Umaga ,Osijek ,Prijedor i kroz mnogobrojne razgovore mnogih naših prijatelja i uz pitanja zašto mi ne organiziramo turnir jer bi vrlo rado došli u naš grad došlo je i do toga.

Od kada organizirate turnire, kada ste počeli i koliko je ekipa bio na početku?

Bilo je iskreno svakakvih komentara ..

Što će nam to kad je najljepše ići u goste na turnire , to je velika odgovornost obaveza,... Ipak odlučilo se početi sa turnirom 2006 godine.

Prvi turnir u Novom Sadu je posjetilo 8 muških i 6 ženskih ekipa .Bio je to naš maksimum s obzirom na uvjete koje smo imali u to vrijeme premda je bilo još zainteresiranih.

Kada prođe prvi turnir većina misli prošlo je, dobro je, nije strašno ..a 2-3 čovjeka sve konce vuku. Imali smo podršku tvrtke i sve je odmah drugačije ,današnji mnogobrojni organizatori turnira će razumjeti. Osobno ja i par članova kluba nismo se zadovoljavali postignutim s Prvog turnira , imali smo sitnih propusta (kao i većina), ali ako želimo dalje organizirati turnire moramo učiti na greškama i pružiti puno više..

Moram napomenuti da smo puno toga naučili ili „ukrali“ od naših prijatelja oko organzacije turnira iz Tivta, Osijeka,... Ti turniri su bili europska prvenstva. Naš turnir je išao postupno uzlaznom putanjom jedan za drugim ,godine su letjele i sve je polako postalo rutina .

Turnir je iz godine u godinu rastao brojem ekipa i postao jedan od najposjećenijih u regiji. Posjećuju nas ekipe iz svih država iz regije, okruženja i ima dosta ekipa koje žele doći, ali jednostavno ne možemo primiti sve zainteresirane.

Ove godine na 14 turniru je sudjelovalo 30 ekipa.Već drugu godinu uveli smo 2 kategorije u veteranima +35-mladi veterani (10 ekipa )   +45 stariji veterani (12 ekipa) i veteranke (8 ekipa ) jer imamo ekipnih mogućnosti, a i da bi zaštitili starije veterane. Pojavljuju se nove ekipe Mladih veterana i teško je starijim veteranima nositi se s njima.

Koji  su vam ciljevi organiziraja i održavanja turnira uz pormocju rukometa kao sporta?

Cilj našega turnira je prije svega druženje, promocija našega grada, Novog Sada, Vojvodine i Srbije. S sudionicima se poznamo godinama, a naša prijateljstva su i više od toga. Ono što nas je održalo ovih 20 godina i 14 godina organiziranja turnira su isključivo prijateljstva i ljudske kvalitete. Stav naše ekipe oduvijek je bio da moramo najprije biti domaćini na svom turniru, da rezultat bude u drugom planu (nikada nismo osvojili svoj turnir ), a svoje sportske kvalitete ćemo graditi na gostujućim turnirima. Ljudi vole i ekipe sa ponosom govore da se na našem turniru i u gradu Novom Sadu osjećaju više nego domaćinski .

Poslije svakog turnira za neke pojedince dolaze opuštanja (većina se opušta na turniru ), ali i standardne životne obaveze. Što se tiče naših gostovanja moram napomenuti da nam je najprije prijeko potreban odmor, a ekipa Novog Sada 021 ima pozive sa skoro svih turnira iz regije, iz europskih zemalja i europskih prvenstava. Svuda je dobro došla. Idemo na dosta turnira, ne možemo ići na sve, ali i ima previše turnira. S pojavom previše turnira (Novi Sad nema taj problem ) moram napomenuti da se mnogi novokomponirani organizatori turnira ne trebaju služiti „raznim igrama“ oko dolaska ekipa na njihov turnir, a ne odlaska na neki drugi. Kvaliteta turnira će uvijek isplivati jer svatko za ,, SVOJE PARE IDE GDJE MU JE LIJEPO I GDJE SE PRIJATNO OSJEĆA ".

Sa velikim zadovoljstvom radujemo se novim druženjima i odazivat ćemo se i posjećivati turnire dok nas zdravlje, biološki sat i mogućnosti služe.

Za kraj zahvalio bih ti se Momire na svemu i pozdravio svih 14 ekipa sudionika Međunarodnog rukometnog turnira u Novom Sadu , sve ekipe koje nisu bile s nama ove godine i sve ekipe organizatore turnira u 2019.godini. Vidimo se i 2020 . u Novom Sadu..

Idemo dalje i samo ,, OPUŠTENO "!!!

UNITAS WebRadio On line:09:00-22:00 h Klikni i slušaj

UNITAS WebRadio Nova Gradiška

R Winamp R WMP

R Real R Quik

Suradnici

 Logo  TZ GNG 1

 baner.romski portal

 UDD logi

LUNA logo

LAG baner